הרצאות בנושא מודיעין ומחקר

סדנא: כלים לחשיבה שיטתית על העתיד

אסטרטגיה נוגעת לפעולות שעלינו לקיים היום בכדי להערך או לעצב את העתיד. אך כיצד ניתן לגבש ולהוציא לפועל אסטרטגיה, מבלי לחשוב בצורה שיטתית על העתיד? אמנם, את העתיד בלתי-אפשרי לחזות, אך בהחלט ניתן בהחלט לעצב. אילו כלים עומדים לרשותנו לחשיבה שיטתית על העתיד?

שיתוף הציבור ותחרויות ככלי לחדשנות

מה משותף לצי הבריטי, ל-Space IL, לבית האופרה בסידני ולמילון אוקספורד? כולם קשורים לתחרויות
שמטרתן היתה לערב את הציבור הרחב במציאת פתרונות לבעיות מורכבות. בשנים האחרונות חווה חכמת ההמונים בשילוב תחרויות זינוק מטאורי. ההבנה, כי העולם שסביבנו מורכב מכדי שמספר מצומצם של אנשים יוכלו לפתור בעיות בקנה-מידה גלובלי, דוחפת ארגונים פרטיים, ציבוריים ומלכ"רים לנסות ולהניע את הציבור לפעולה, באמצעות תחרויות נושאות פרסים. כיצד תחרויות מסוג זה מניעות חדשנות? מהן העקרונות המנחים להוצאה לפועל של פעילויות כאלו?

 אנשים ומכונות - עתיד המחקר והאנליזה

כיצד מתמודדים עם היקפי מידע בסדרי גודל של ימינו? אנליסט ממוצע המכסה מדינה בגודל בינוני נדרש לקרוא היום כ-200 אלף מילים ביום, אם ברצונו לעקוב אחרי המתרחש במדינה. בהנחה שהאנליסט אינו עושה מאומה חוץ מלקרוא, כמות זו גדולה פי שלוש ממה שביכולתו לקרוא ביום אחד. כיצד יתמודד האנליסט של העתיד הקרוב עם כמויות מידע גדולות פי עשרה ויותר? 

טכנולוגיות מפציעות ועתיד המודיעין

כיצד בינה-מלאכותית, ביג-דאטה, רובוטיקה ובלוקצ'יין מעצבים את המבנה והתפקוד של ארגוני ביון? איזה תפקיד משחקות חברות פרטיות בשינוי זה? האם איומים חדשים וישנים (דוגמת פייק-ניוז או הדומיננטיות המחודשת של שחקנים מדינתיים) - מחייבים ארגוני מודיעין לחשוב מחדש על תפקידם? וכיצד מגמות חברתיות, דוגמת הדרישה לפרטיות והדמוקרטיזציה של הידע, משפיעות וישפיעו על עולם הסתרים של המודיעין?

כל הזכויות שמורות © 2007-2018 לינקס מחקר ואסטרטגיה בע״מ