סדנא: כלים לחשיבה שיטתית על העתיד

קהל-יעד  אנשי מדיניות, אסטרטגיה, תכנון, חדשנות, סקטור ציבורי ופרטי
מתכונת  סדנא
משך הסדנא  90 דקות

מספר משתתפים  עד 30 משתתפים

כולנו עוסקים בתכנון אסטרטגי. גיבוש תכניות עבודה ארוכות טווח, בחירת מקצוע או תחום לימודים ובחירות אישיות בנוגע לבחירת בן/בת-זוג והקמת משפחה - כולם מתבססים על תחזיות ותכנון לטווח ארוך. אלא שאורח-החיים המודרני אינו מאפשר לנו לחשוב בצורה שיטתית ומסודרת על העתיד. מחקר של אוניברסיטת הארוורד שבחן את סדר היום של מנכ"לים בכירים גילה, כי למרות שהם מקדישים כ-20 אחוז מזמן עבודתם לסוגיות אסטרטגיות, בפועל, הם מקדישים כ-60 אחוז מזמנם לפעולות האורכות פחות משעה, וכ-60 אחוז מזמנם מוקדש למשימות דחופות ובלתי מתוכננות.
אסטרטגיה נוגעת לפעולות שעלינו לקיים היום בכדי להערך או לעצב את העתיד. אך כיצד ניתן לגבש ולהוציא לפועל אסטרטגיה, מבלי לחשוב בצורה שיטתית על העתיד? אמנם, את העתיד בלתי-אפשרי לחזות, אך בהחלט ניתן בהחלט לעצבו ולהתכונן אליו. כבר אמר אברהם לינקולן, כי הדרך הטובה ביותר לחזות את העתיד היא להמציאו.

 נושאי ההרצאה 

הסדנא תעסוק בתכנון אסטרטגי מבוסס תרחישים ותקנה כלים פרקטיים שניתן ליישמם באופן מיידי בתהליכי תכנון אסטרטגי מקצועי ואישי.

  • אתגרי התכנון האסטרטגי (או, למה לעזאזל זה כל-כך קשה?!)

  • כיצד תכנון מבוסס-תרחישים מסייע להתגבר על (חלק) מאתגרי התכנון האסטרטגי?

  • הצגת שיטות לתכנון מבוסס-תרחישים;

  • מדוע יש 'לשחק' תרחישים;

  • קווים מנחים ועקרונות לעריכת משחקי תרחישים.

  • הסדנא תשלב מקרי-מבחן ודוגמאות מהעולם, בסקטור הציבורי והפרטי כאחד.

 

על המרצה 

ד"ר שי הרשקוביץ הוא חבר הנהלה בחברת לינקס מחקר ואסטרטגיה, וראש המחקר בארגון XPRIZE – מוסד ללא כוונת רווח העוסק בקידום חדשנות טכנולוגיות באמצעות חכמת-המונים. בתפקידו זה, הוא עוסק בטכנולוגיות עתידניות, ומשלב בעבודתו שימוש בכלי מחקר מתקדמים, חכמת-המונים ותחרויות. 
ד"ר הרשקוביץ צבר נסיון רב בהובלת תהליכים אסטרטגיים ומחקריים בסקטור הציבורי והפרטי, בעולם ובישראל. הוא מומחה למודיעין, מתודולוגיות מחקריות וחכמת-המונים.
לד"ר הרשקוביץ דוקטורט במדע-המדינה ופוסט-דוקטורט מאוניברסיטת מרילנד; הוא מחבר-שותף של ספר העוסק בהסטוריה של אגף-המודיעין בצה"ל, והוא מפרסם דרך קבע מאמרים בכתבי-עת מקצועיים ובעתונות בעולם ובישראל, דוגמת Wired, TechCrunch, הארץ וגלובס. בימים אלה הוא מסיים את כתיבת ספרו הבא, העוסק בטכנולוגיות מפציעות ועתיד המודיעין הלאומי.

כל הזכויות שמורות © 2007-2018 לינקס מחקר ואסטרטגיה בע״מ